ویدیو

‎ میزان صادرات وعواید ملی کشور در سال مالی ۱۳۹۶ افزایش یافته است

 

faceBook icon twitter icon flicker icon youtube icon
عواید سکتور مخابرات در سال روان نزدیک به ۹ میلیارد افغانی بوده است PDF چاپ نامه الکترونیک
  
سه شنبه 11 ميزان 1396 ساعت 15:48

سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی دستاوردهای سه ساله این وزارت را طی یک نشست خبری به روز سه شنبه، ۱۱ میزان به رسانه ها ارایه کرد.
شهزاد آریوبی، سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفت که مجموع عواید امسال دولت در بخش مخابرات تا اخیر سنبله سال روان به هشت میلیاردو، هشت صدو هفتادو شش میلیون، دوصدو شصت و یک هزار، دوصدو پنجاو دو افغانی بوده است.

آریوبی هم چنین گفت عواید افغان تیلیکام در سال ۱۳۹۵ بیشتر از ۷ میلیارد بوده و انتظاردارند تاپایان سال مالی ۱۳۹۶، عواید آن بیشتر از سال گذشته شود.
سرپرست وزارت مخابرات افزود که ۳۱۹ تن از مامورین ریاستهای مرکزی و ولایتی به بورسیه های آموزشی هندوستان ۳۸ تن دیگر به بورسیه های آموزشی چین معرفی شده اند.

آریوبی افزود:« ۴۴ پروسه عرضه خدمات عامه مطالعه، ترسیم و کتگوری گردیده و از جمله جواز کار اتباع داخلی، جواز کار اتباع خارجی، پروسه توزیع پاسپورت، تمدید پاسپورت، تمدید ویزه برای اتباع خارجی، مالیه دهنده گان کوچک، مالیه دهنده گان متوسط، مالیه دهنده گان بزرگ، تقاعد، حقوق شهدای ملکی و نظامی، حقوق معلولین و نظامی در حال نهایی شدن است.»

بر بنیاد گفته های سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، طرح قانون ادارهء آسان خدمت تدوین گردیده و فعلا در وزارت عدلیه تحت بررسی قرار دارد.
آریوبی گفت که تدوين قانون جرايم سايبري كه شامل كود جزاي افغانستان شده است، تسويد مقرره تبديل سيستم از انالوگ به ديجيتل كه با عملي شدن آن سرمايه گذاري درين بخش به حدود ٣٠٪‏ افزايش خواهد يافت و هم چنین استخدام ۳۰ درصد جوانان، از دیگر دستاوردهای این وزارت به شمار می رود.
پيشرفت شبكه فايبر نوري به امتداد ١٠٠٠ كيلومتر به ٢٥ ولايت افغانستان، امضاي سند چهارجانبه كه بر اساس آن پروژه سيستم كيبلي از طريق راه ابريشم كشور هاي چين، افغانستان، تاجیكستان و كرغزستان وصل مي شود از فعالیت های بوده است که این وزارت به آن نایل آمده است.
###