ویدیو

‎ میزان صادرات وعواید ملی کشور در سال مالی ۱۳۹۶ افزایش یافته است

 

faceBook icon twitter icon flicker icon youtube icon
شانزده هزار خانواده در چهار ولسوالی ولایت هرات از انرژی برق مستفید خواهند شد PDF چاپ نامه الکترونیک
  
يكشنبه 05 سنبله 1396 ساعت 17:37

شرکت برشنا، کار سه پروژه برق رسانی برای ولسوالی های چشت، پشتون زرغون، اوبه و کرخ را با شرکت های قرار داد کننده امضاء کرد. این پروژه ها شامل ساخت چهار سب استیشن، دیزاین وتمدید لین ومونتاژ تجهیزات برقی در این ولسوالی ها می شود. وحیدالله توحیدی، سخنگوی ریاست برشنا روز یکشنبه در یک نشست خبری مشترک در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت گفت: کار این سه پروژه در دو مرحله ۹ تا ۱۸ ماه تکمیل خواهد شد. به گفته ی توحیدی هزینه مجموعی پروژه های برق رسانی در ولسوالی های چشت، پشتون زرغون، اوبه وکرخ،  شانزده میلیون دالر است که از کمک های بلاعوض بانک جهانی، تمویل می شود.

سخنگوی ریاست برشنا افزود: با تکمیل این سه پروژه برق رسانی در چهار ولسوالی ولایت هرات، ده میگاوات برق تولید خواهد شد و۱۶ هزار خانواده از انرژی برق مستفید می شوند.
خلیل الله شهید زاده نماینده هرات در مجلس نماینده گان وتوریالی طاهری، معاون شورای ولایتی هرات که در کنفرانس مشترک خبری حضور داشتند، با استقبال از این پروژه ها اطمینان دادند که مردم هرات زمینه تطبیق این پروژه ها را فراهم می سازند ودر کل از تمام پروژه های انکشافی حکومت حمایت قاطع می نمایند.

آنان با سپاسگزاری از امضای سه پروژه برق رسانی در هرات تأکید کردند که محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در سفرهایش به هرات وعده برق رسانی به این ولسوالی هارا داده بود که اکنون جامه عمل می پوشد. آنها افزودند که رهبری حکومت تعهدات شان را به ویژه در قبال مردم ولایت هرات، عملی نموده اند.
###