ویدیو

‎ میزان صادرات وعواید ملی کشور در سال مالی ۱۳۹۶ افزایش یافته است

 

faceBook icon twitter icon flicker icon youtube icon
امریکا هرگز درافغانستان شکست نخواهد خورد؛ چرا که امنیت این کشور بستگی به امنیت درافغانستان دارد PDF چاپ نامه الکترونیک
Administrator   
پنجشنبه 02 سنبله 1396 ساعت 13:44

شرایط به نفع امریکا و افغانستان می چرخد و ما افغانستان را می سازیم.

هوگو لارنس شارژ دافیر امریکا در کابل و جنرال جان نیکلسون، فرمانده ارشد نیروهای امریکایی در افغانستان درحالیکه دیدگاه ایالات متحده امریکا را نسبت به اعلام استراتیژی تازه امریکا در افغانستان دریک نشست خبری درمرکز اطلاعات و  رسانه های حکومت بیان می کردند گفتند که در این استراتیژی تعهد امریکا برای مردم افغانستان کاملاً واضح است و امریکا به حمایت خود از مردم و نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می دهد .

هوگولارنس گفت:" شرایط به نفع ماست و ما افغانستان را می سازیم ."
وی گفت که افغانستان راه درازی برای رسیدن به صلح دارد ؛ اما گفت که امریکا در امر مبارزه علیه تروریستان درافغانستان این کشور را بیش از پیش حمایت می کند. لارنس تاکید نمود که همانگونه که ترامپ اظهار داشت جنایتکاران درافغانستان هیچ جایی برای پنهان شدن ندارند و هیچ جایی درجهان نیست که از دید امریکا کتمان بماند.

به گفته آقای هوگولارنس، تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان بر اساس شرایط این کشور تعیین خواهد شد و هم از این به بعد، فقط شرایط افغانستان است که استراتژی ما در این کشور را هدایت خواهد کرد نه جدول های زمانی.
دراین کنفرانس جنرال جان نیکلسون، فرمانده ارشد نیروهای امریکایی درافغانستان نیز جزئیات اعلام استراتیژی تازه امریکا در افغانستان را بیان نمود و گفت که امریکا برای ازبین بردن طالبان و تروریستان عزم قاطع دارد. وی گفت که اعلام استراتیژی تازه امریکا فرصت خوبی را برای عملی ساختن این اراده فراهم ساخت.
جنرال نیکلسون گفت که براساس اعلام استراتیژی تازه امریکا ماه های آینده در ماموریت نظامی حمایت قاطع و عملیات قوای هوائی درافغانستان  افزایش چشمگیری رونما خواهد شد ؛ همچنان وی گفت که دربعد کمیت و کیفیت قوای هوائی افغان نیز افزایش قابل ملاحظه صورت خواهد گرفت.

وی گفت:" ماهرگز در افغانستان شکست نخواهیم خورد؛ چرا که امنیت امریکا و جهان بستگی به امنیت در افغانستان دارد ."

به گفته ی جنرال نیکلسون امریکا اجازه نمی دهد که افغانستان یکبار دیگر به پایگاه امن تروریستان مبدل شود. وی به این نیز اشاره نمود که قوای هوائی، نیروهای کوماندو و نیروهای قطعات خاص افغانستان درحال رشد می باشند و این یک خبر خوش برای افغانستان و امریکاست .
وی گفت :" امنیت افغانستان و جهان بستگی به مقاومت نیرو های امنیتی افغان دارد ؛ امریکا در امر مبارزه علیه تروریستان و آوردن امنیت برای افغانستان و جهان ازاین نیروها بشدت حمایت می کند." 
***