image image image image image
رئیس جمهور غنی با رئیس جمهور اتریش دیدار کرد
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در حاشیۀ هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با الکساندر فن دربیلن رئیس جمهور اتریش دیدار کرد.

ابتدا، رئیس جمهور اتریش در صحبتی اظهار خرسندی نمود که در جریان سفر رئیس جمهور غنی با ایالات متحدۀ امریکا فرصت مساعد برای ملاقات فراهم گردیده است. دراین دیدار سران دو کشور در مورد صلح، همکاری های منطقه یی، توسعه ترانزیت و تجارت بحث و تبادل نظر نمودند.

رئیس جمهور غنی از همکاری های اتریش در عرصه های  مختلف با افغانستان تشکر کرد و بااشاره به تجارب اتریش در بخش های تعلیمات حرفوی و انرژی تجدید پذیر، خواهان همکاری رئیس جمهور اتریش با افغانستان شد.

رئیس جمهورغنی گفت، انرژی تجدید پذیر برای حفظ محیط زیست مفید و ارزنده است و افغانستان ظرفیت لازم را برای تولید این انرژی دارا می باشد که با همکاری اتریش دراین بخش از ظرفیت های موجود استفاده موثر شده میتواند.

رئیس جمهور اتریش گفت، حکومت و مردم اتریش همواره درکنار مردم و حکومت افغانستان خواهند بود و اضافه کرد که کشورش آماده است تا افغانستان را در بخش تعلیمات حرفوی و نیز انرژی تجدید پذیر همکاری نماید.

وی تصریح داشت که تیم های تخنیکی اتریش و افغانستان به شکل مشترک پلان عملی را برای همکاری های تخنیکی در عرصه های تعلیمات حرفوی و انرژی تجدید پذیر ترتیب نمایند.#
رئیس جمهورغنی با وزیر امور خارجۀ امارات متحدۀ عربی دیدار کرد
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز در مقرسازمان ملل متحد با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجۀ امارات متحدۀ عربی دیدار کرد.
ابتدا، وزیر امور خارجۀ امارات متحدۀ عربی گفت، ما همواره به مثابۀ همکار در کنار مردم افغانستان خواهیم بود و در راستای مبارزه با تروریزم، افغانستان را حمایت می نماییم. وی اضافه کرد، قربانی مردم افغانستان و دیپلمات های ما ضایع نخواهد شد و از برکت آنها افغانستان به ثبات خواهد رسید.
موصوف، با اشاره به اعلام استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و منطقه گفت که استراتیژی متذکره برای ثبات و امنیت منطقه مفید و ارزنده می باشد.
وزیر امورخارجۀ امارات متحدۀ عربی در مورد تفکیک قایل شدن میان تروریزم خوب و بد در منطقه ابراز نگرانی کرده تأکید ورزید که تهدید تروریزم در منطقه و جهان باید درک شود و دراین راستا مبارزه مشترک انجام پذیرد.
شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان از رئیس جمهور کشور دعوت نمود که در ماه نوامبر در مراسم افتتاح موزیم امارات متحدۀ عربی اشتراک نماید و یا هیئتی را از افغانستان بفرستد.
رئیس جمهورغنی از همکاریهای امارات متحدۀ عربی درعرصه های گوناگون با افغانستان تشکر کرده؛ افغانستان و امارات متحدۀ عربی را دوکشور دوست و باهم برادر خواند. وی افزود که امارات متحدۀ عربی در راستای مبارزه با تروریزم یکی از شرکای قوی افغانستان است.
رئیس جمهورغنی با اشاره به مناسبات دوستانه میان افغانستان و امارات متحدۀ عربی گفت که آن کشور همواره با افغانستان همکاری داشته است. وی اضافه نمود که استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا یک فرصت است که باید از آن استفاده موثر صورت گیرد.
رئیس جمهور کشور ضمن تشکر از دعوت وزیر خارجۀ امارات متحدۀ عربی گفت، افراطیت و تروریزم برای کشورهای منطقه و جهان یک تهدید جدی به شمار میرود که جهت دفع آن نیاز به یک استراتیژی واحد و مبارزه جدی می باشد.#
کمک و همکاری مردم با نیرو های امنیتی و دفاعی افغانستان متضمن صلح و ارامش در کشور میگردد
صلح و ثبات نیاز هر جامعه بوده، و مردم افغانستان از اینکه حدود چهار دهه را در جنگ و خونریزی سپری کرده اند بسشتر از همه به صلح و امنیت سرتاسری در کشور می اندیشند.
در جریان دهه های اخیر مردم اینکشور به گونه های مختلف زجر کشیدند، شهید دادند، معیوب شدند و ملیون ها تن دیگر شان مجبور به ترک خانه و کاشانه ی شان گردیدند. در این میان  نیرو های شورشی مخالف دولت افغانستان در این جنگها  همیشه مردم بیگناه را هدف قرار داده و خسارات فراوان مالی و جانی را به انها به وارد کرده است.
طالبان و سایر گروه های شورشی همیشه از خانه های مسکونی در سایر نقاط افغانستان به مثابه سنگر کار گرفته و مردم را در برابر نیرو های امنیتی و دفاعی کشور سپر ساخته اند. در استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا تاکید شده است که بعد از این همه لانه ها و پناه گاه های مخالفین مسلح مورد هدف قرار میگیرند و در این راستا از هیچکونه صبر و صله رحمی کار گرفته نمیشسود.
در اینصورت ضرورت است تا مردم بخاطر تامین صلح و امنیت سرتاسری در کشور با حکومت و نیرو های امنیتی و دفاعی شان همکار شده و به مخالفین مسلح در قریه ها و دهات شان جای ندهند. مردم در این راستا میتوانند تا با دیدن تحرکات دشمن به نزیک ترین پوسته امنیتی خبر دهند و یا از شماره های که قبلا از سوی نیرو های امنیتی به  انها داده شده این نیرو ها را در جریان قرار دهند.
هر افغان مکلف است تا با دیدن اشخاص مشکوک و فعالیت های مشکوک نیرو های امنیتی و دفاعی شانرا در جریان قرار دهند. مردم باید بدانند که در جریان جنگ های تحمیلی و اعلام نا شده که از سوی استخبارات منطقوی و جهانی علیه افغانستان راه اندازی شده است خسارات هنگفتی به انها رسیده است، در جریان این جنگها نه تنها مکاتب، کلینیک های صحی، سرک ها، پلها و پلچکها  از سوی همین دشمنان ارامی افغانستان تخریب و نابود شده اند، بلکه اطفال و نو نهالان افغان از درس خواندن باز مانده و مریضان شان به وقت و زمان غرض تداوی به مراکز صحی رسیده نمیتوانند، پس لازم است تا مردم از هر طریقیکه ممکن باشد با نیرو های امنیتی و دفاعی شان کمک و همکاری نمایند.
حکومت امریکا در تطبیق این ستراتیژی مصمم است و بخاطر نابودی مخالفین مسلح از تمام امکانات نظامی کار خواهد گرفت، همچنان در این عملیات ها از طیارات و جنگنده های پیشرفته به شمول طیاره های بی 52 کار گرفته خواهد شد و تمام اهدافیکه از سوی شبکه های استخباراتی پیش از پیش تعین شده عملیات های وسیع و گسترده انجام خواهد شد.
بنا همکاری و کمک مردم با حکومت جمهوری اسلامی افغانستان و نیرو های امنیتی و دفاعی یک امر ضروری بوده که منجر به تامین صلح، ثبات و ارامش سراسری در کشور میگردد مردم میتوانند در صورت ورود طالبان و گروه های مخالف مسلح به نیرو های امنیتی نزدیک اطلاع داده و موضوع را با انها شریک سازند. تا باشد بعد از این گروه های مسلح مخالف زنده گی عادی و روزمره مردم را مختل نسازند.
########
رئیس جمهور غنی با صدراعظم دنمارک دیدار کرد
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در حاشیۀ هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با لارس لوکی راسموسن صدراعظم دنمارک دیدار کرد.

دراین دیدار هردوجانب  پیرامون ثبات کشورهای منطقه، همکاری های اقتصادی و منطقوی و سایر موضوعات مورد علاقه بحث و تبادل نظر نمودند.

رئیس جمهورغنی گفت، افغانستان در انتقال و تولید انرژی ظرفیت و فرصت های کافی دارد و با اشاره به تجارب موفق دنمارک در بخش مدیریت انرژی گفت که افغانستان در زمینۀ مدیریت انرژی نیازمند استفاده از تجارب دنمارک می باشد.

صدراعظم دنمارک گفت که کشورش آماده است تا افغانستان را در بخش مدیریت انرژی همکاری تخنیکی نماید. وی برای سفر به افغانستان نیز ابراز علاقمندی نمود.

رئیس جمهورغنی از لارس لوکی راسموسن صدراعظم دنمارک دعوت نمود که در یک فرصت مناسب به افغانستان سفر نماید.

در مقابل، صدراعظم دنمارک با ابراز قدردانی از رئیس جمهور غنی گفت، در فرصت مناسب به افغانستان سفر خواهد کرد و در خصوص مسایل افغانستان و منطقه از نزدیک بحث و تبادل نظر خواهد نمود.
رؤسای جمهور افغانستان و فنلند در مورد گسترش همکاری ها در عرصه های مختلف صحبت کردند
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با ساولی نینیستو رئیس جمهور فنلند در مقر سازمان ملل متحد در نیویارک دیدار کرد.
رئیس جمهور فنلند گفت، حکومت فنلند در پانزده سال گذشته با حکومت و مردم افغانستان در بخش های مختلف کمک داشته و از تداوم همکاری های کشورش به رئیس جمهور غنی اطمینان داد.
رئیس جمهور غنی از همکاری های فنلند طی سال های گذشته با افغانستان و نیز تداوم همکاری ها در آینده تشکر کرده اضافه نمود که فنلند در زمینه های مختلف به ویژه احیای جنگلات از تجارب کافی برخوردار می باشد.
رئیس جمهور کشور گفت که از اثر جنگ های چندین دهه، جنگلات افغانستان آسیب دیده است که با استفاده از تجارب فنلند این جنگلات احیای مجدد خواهد یافت.
رئیس جمهور فنلند گفت که کشورش آماده هرنوع همکاری تخنیکی جهت احیای جنگلات افغانستان می باشد و تیم های تخنیکی فنلند و افغانستان به گونۀ مشترک در زمینۀ احیای جنگلات برای همکاری های تخنیکی فنلند پلان را ترتیب نمایند.
همچنان دوجانب دراین دیدار درخصوص تقویت همکاری های اقتصادی، تأمین صلح، توسعه تجارت و ترانزیت بحث و تبادل نظر کردند.
رئیس جمهورغنی خاطرنشان کرد که افغانستان نظر به موقعیت استراتیژیک خود در حال مبدل شدن به چهارراه آسیا و منطقه است و از همین جهت فرصت های مناسب برای توسعه همکاری های اقتصادی، ترانزیتی و تجارتی دارد.#

انتشارات

ویدیو

سخنرانی رئیس‎جمهور محمد اشرف غنی در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد

 

faceBook icon twitter icon flicker icon youtube icon