ویدیو

‎ میزان صادرات وعواید ملی کشور در سال مالی ۱۳۹۶ افزایش یافته است

 

faceBook icon twitter icon flicker icon youtube icon
  • GMIC Facebook
  • GMIC Twitter
جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست رئیس جمهور غنی، دایر شد PDF چاپ نامه الکترونیک
  
چهارشنبه 23 حمل 1396 ساعت 09:49

جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، عصر امروز در ارگ دایر گردید.

شورای امنیت ملی حمله تروریستی بالای کارمندان ریاست عمومی جرایم سنگین را که در اثر آن دوتن از منسوبین آن اداره شهید گردیدند، به شدیدترین الفاظ محکوم نمود و این عمل دشمنان مردم افغانستان را نشان دهنده ضعف و شکست آنان در جنگ رو در رو با نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور عنوان نمود.

شورای امنیت ملی مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خانواده‌های شهدا ابراز نموده، به شهدا جنت برین از بارگاه ایزد متعال استدعا کرد.

همچنان شورای امنیت ملی به ریاست محترم عمومی اداره امور هدایت داد تا با تشکیل یک هیئت به منظور رسیدگی و کمک با خانواده شهدای حادثه مذکور با استفاده از تمام امکانات رسیدگی لازم نماید.

در این جلسه وزاری سکتور دفاعی و امنیتی در مورد وضعیت عمومی امنیت کشور گزارش ارائه نمودند. جلسه تهدیدات امنیتی را مورد بررسی قرار داد و تلاش ها، رشادت ها و مبارزه هدفمند نیروهای ملی دفاعی و امنیتی را در ولایات کشور ستودنی دانست و هدایات لازم را جهت دفع تهدیدات امنیتی به قوای دفاعی و امنیتی کشور صادر نمود.

در جلسه همچنان از سطح اکمالات اساسی قوای دفاعی و امنیتی کشور گزارش مفصل ارائه گردید و هدایات لازم در زمینه سطح اکمالات پرسونل، تعلیم و تربیه، تجهیزات و سطح احضارات صادر شد.

در اخیر، شورای امنیت ملی پلان تطبیقی آدرس دهی در 22 ناحیه کابل را که منظور دریافت دقیق موقعیت ملکیت ها از جانب شاروالی کابل در هماهنگی با ادارات ذیربط ترتیب گردیده است، مورد بررسی قرار داده و طرح یادشده را تایید و هدایات لازم را به منظور
اجرای آن به شاروالی کابل صادر نمود.