ویدیو

‎ میزان صادرات وعواید ملی کشور در سال مالی ۱۳۹۶ افزایش یافته است

 

faceBook icon twitter icon flicker icon youtube icon
  • GMIC Facebook
  • GMIC Twitter
طالبان عامل اصلی کشتار مردم ملکی PDF چاپ نامه الکترونیک
شیرآقا   
چهارشنبه 28 سرطان 1396 ساعت 15:50

طالبان و دیگر مخالفین دولت که همواره داد از اسلامیت می زنند و حتا در سایت های رسمی شان قتل مردم ملکی را جنایت جنگی می خوانند،ولی در عملکرد کار شان به خاک و خون کشیدن مردم ملکی و از بین بردن دار و ندار آنهاست ،بالاخره در گزارش تحقیقی معتبر یوناما ثابت شد که عامل اصلی کشتار مردم ملکی در افغانستان طالبان است. دفتریوناما از شش ماه اول میلادی 2017 گزارشی را در مورد تلفات ملکی در منازعات مسلحانه تهیه کرده است که ارقام درشتی از جنایات جنگی طالبان را به نمایش می گذارد.

در این گزارش به تعداد5243(1663 کشته و 3581 مجروح) در شش ماه اول میلادی به ثبت رسیده است ، که در آن آمار کشته شده گان افراد ملکی دو در صد افزایش را نشان می دهد.

به رویت این گزارش، از اول جنوری 2009 تا 30 جون2017 منازعات مسلحانه جان 26512 را گرفته است و 48931 تن را مجروح ساخته است .
این ارقام نشان می دهد که طالبان با حملات گوناگون تروریستی خانواده های زیادی را به گلیم غم نشانده است و موجب بدبختی مردمی شده است که اصلا در جنگ میان حکومت و آنها نقشی نداشته است .

گزارش حاکی است که در طی این شش ماه بیشتر آسیب جانی و مالی برای افراد ملکی از طریق مواد تعبیه شده انفجاری رسیده است که بیشتر آن توسط طالبان ساخته و پرداخته شده است. متاسفانه آمار کشته شده گان زنان و اطفال در این گزارش افزایش 23 در صد را نشان می دهد.طالبانی که خود را نجات دهنده گان مردم افغانستان می دانند حتا به زنان و اطفال معصوم نیز ترحم نداشته اند.
به استناد این گزارش طالبان از مجموع حملاتی که به آنها نسبت داده شده است مسوولیت 94 حمله آن را در طی همین شش ماه به عهده گرفته است که در آن 104 تن به شهادت رسیده و 153 تن دیگر زخم برداشته اند.
به رویت این گزارش دردناک و پر از ارقام درشت از تلف شدن افراد ملکی جا دارد از این گرگ های خون آشام پرسیده شود:
نه به عنوان یک مسلمان ، بل به عنوان یک انسان حتا اگر وجدان تان را هم فروخته باشید
کشتن این همه انسان و به خاک و خون کشیدن این همه مردم بی گناه روح پلید شما را اذیت نمی کند؟
پاسخ تان برای فرزندان تان که دوست دارد فرزند کسی باشد که دستش در خون بی گناهان آلوده نباشد چیست؟
و مهم تر از همه ، به راستی اگر شما معتقد به دین مبین اسلام هستید ،فردا چه چیزی را به میدان حشر به خاطر توجیه این کردار تان به پیشگاه حق پیشکش می کنید . همین گزارش یوناما را شفیع می سازید یا قرار داد نامه با ماشین آدم کشی بادار تان را ؟