image image image image image
رئیس‌جمهور غنی وارد شهر مزار شریف گردید
محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان که در رأس یک هیات بلند پایۀ دولتی عازم ولایت بلخ شده بود، قبل از ظهر امروز وارد شهر مزارشریف مرکز آن ولایت گردید.

قرار است رئیس جمهور غنی در این سفر با نواختن زنگ مکتب در یکی از مکاتب شهر مزارشریف ، سال تعلیمی ۱۳۹۶ را در آن ولایت رسماً آغاز نماید.

همچنان رئیس جمهور کشور تالار ” نور” و مسجد روضه مبارک را رسماً افتتاح خواهد کرد.

رئیس جمهور کشور در سفرش به مزار شریف در ضیافتی که به افتخار شان از سوی عطا محمد نور والی بلخ ترتیب می گردد، اشتراک خواهد کرد و با هیات رهبری قول اردوی ۲۰۹ شاهین نیز دیدار خواهد نمود.#
رئیس جمهورغنی خطاب به نیروهای خاص پولیس: هر کس که در برابر دولت و قانون اساسی سلاح برمی‎دارد، سرکوب کنید
محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، صبح امروز به مقر “قوماندانی عمومی قطعات خاص پولیس ملی” رفت و با منسوبین ارشد، افسران و سربازان این قوماندنی دیدار کرد.

ابتدا رئیس‌جمهور کشور از تجهیزات و امکانات قوماندانی متذکره دیدن کرد و سپس در نشستی که هیئت رهبری وزارت امور داخله و قوماندانی قطعات خاص پولیس ملی حضور داشتند، اشتراک کرد.

در این نشست، پاسوال سیدمحمد روشندل قوماندان قطعات خاص پولیس در مورد وضعیت، فعالیت‌ها و چالش‌های قطعات خاص به رئیس‌جمهور گزارش داد. وی گفت که این قطعات در ۳۴ ولایت کشور حضور فعال دارند و هم اکنون در ده ولایت مصروف عملیات و سرکوب دشمن می‌باشند.

روشندل افزود که کار ایجاد سه قطعۀ جدید آغاز شده که تا اواخر سال ۱۳۹۸ تکمیل می‌گردد و این قطعات در ولایات هرات، کندز و ننگرهار مستقر خواهند شد.

وی پیشنهادات مشخص را در بخش ایجاد واحد بودجوی برای انتقال سربازان به ولایات و انتقال شهدا و مجروحین، ارتقای ظرفیت، ایجاد ورکشاپ به منظور ترمیم سلاح و دسترسی به تجهیزات ماین روبی، اعمار تأسیسات در سطح مرکز و ولایات، قرارداد با یک شفاخانه جهت تداوی مجروحین این قطعه، افزایش معاشات، ایجاد محلات برای تمرین‌های تاکتیکی، فراهم نمودن کورس‌های افسری و توجه به خانواده‌های شهدا به رئیس‌جمهور مطرح کرد.

رئیس‌جمهور غنی از شجاعت و قهرمانی نیروهای خاص پولیس تشکری کرده بیان داشت که در مبارزۀ ما با تروریستان هیچ ابهامی وجود ندارد و هرکس که در برابر دولت و قانون اساسی سلاح بردارد، از سوی نیروهای امنیتی ودفاعی ما سرکوب می‌شود.

رئیس‌جمهور افزود که طرزالعمل استفاده از قطعات خاص پولیس رعایت گردد و در کنار مکافات، مجازات نیز درنظر گرفته شود. وی گفت که تا پنج روز دیگر سلاح‌های عادی این قطعات تأمین خواهد شد.

وی به معین تأمیناتی وزارت امور داخله هدایت داد که بررسی عاجل را جهت کمک‌رسانی به خانواده‌های شهدا روی دست گیرد و تأکید کرد، هر مقررۀ که پروسۀ کمک رسانی را طولانی می‌کند، اصلاح شود.

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی بر رسیدگی به مجروحین تأکید ورزیده گفت که بررسی را جهت تداوی مجروحین آغاز می‌کنیم تا زخمیان به اسرع وقت در یکی از شفاخانه‌های بین المللی تحت مداوا قرار گیرند.

رئیس‌جمهورکشور خاطرنشان کرد که بودجۀ منظم برای کورس‌های افسری قطعات خاص درنظر گرفته شده و به وزارت داخله هدایت داد که در بخش قوای هوایی جدول منظم را ترتیب دهد تا نیازمندی قطعات خاص پولیس در زمینه مرفوع گردد.

رئیس‌جمهور بر کاهش تلفات سربازان قطعات خاص پولیس تأکید کرده گفت که باید تجهیزات جنگی این قطعات افزایش یابد. وی درخصوص تأسیسات این قطعات گفت که با همکاران بین‌المللی بخاطر ایجاد تأسیسات دائمی بحث‌ها جریان دارد.

رئیس‌جمهور به منظور افزایش معاشات قطعات خاص به وزارت امور داخله هدایت داد که در زمینه بررسی همه جانبه را آغاز نماید. وی گفت که قانون ذاتی افسران تعدیل می‌شود تا ساتمنان و بریدملان که تجارب خوب محاربوی دارند ترفیع نموده و از آن‌ها در بخش‌های مدیریتی قطعات استفاده شود.

رئیس جمهور غنی تصریح کرد که سکتور خصوصی در بخش تأسیس ورکشاپ‌ها آمادۀ همکاری می‌باشد و در دراز مدت این ورکشاپ به پا خواهد ایستاد. وی گفت که به منظور تسریع عملیات‌ها، سارنوالی با قطعات خاص پولیس همکاری می‌نماید.

سپس، رئیس‌جمهور در جمع صدها تن از سربازان و افسران قطعات خاص پولیس حضور یافت.

در این مراسم، تاج محمد جاهد وزیر امور داخله طی سخنانی از توجه و حمایت‌های همیشگی رئیس‌جمهور از نیروهای امنیتی ودفاعی قدردانی کرد. وی به رئیس‌جمهور اطمینان داد که نیروهای امنیتی تحت هر شرایط آمادۀ انجام خدمت و دفاع از وطن و مردم خود می‌باشند.

رئیس‌جمهور غنی از سربازان قطعات خاص پولیس بخاطر قهرمانی و سرکوب دشمنان تشکری کرده خطاب به آن‌ها گفت: قهرمانی شما سبب شده است که “خاص” بمانید و این قهرمانی شما در دل دشمن ترس و وحشت ایجاد کرده و دشمن به هیچ عنوان به اهداف شوم خود دست نمی‌یابد.

در پایان، رئیس‌جمهور کشور در حالی‌که هیئت رهبری وزارت امور داخله حضور داشتند، منار یادبود شهدای قطعات خاص را در مقر این قوماندانی با قطع نوار افتتاح نمود و به روح همۀ شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی اتحاف دعا کرد.#
خبرنگاران صدای مردم افغانستان را فریاد می‌زنند
رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان می‌گوید که رسانه‌ها و خبرنگاران یکی از اهداف گروه‌های‌ تروریستی‌اند، زیرا دهشت‌افگنان به اهمیت و نقش کار رسانه‌یی واقف می‌باشند.
دکتور عبدالله عبدالله که روز یکشنبه (29 حوت) در ویژه برنامهٔ گرامی‌داشت از روز خبرنگار سخن می‌زد، گفت که حکومت در بسیاری از موارد از گزارش‌های خبرنگاران در امر مبارزه با فساد اداری و رفع خلاهای امنیتی استفاده کرده است.
رییس اجراییه کشور ضمن تبریکی این روز به تمام خبرنگاران کشور و اصحاب رسانه‌ها اظهار داشت: کسانی‌که در حوزه اطلاع‌رسانی کار مسلکی و هدفمندانه می‌کنند، نتایج مثبت آن در روند زنده‌گی مردم عملاً قابل لمس می‌باشد.
او افزود که هرچند دستاوردهای امروز با گذشته قابل مقایسه نیست و گام‌هایی در عرصهٔ قوانین و حق دسترسی به اطلاعات برداشته شده؛ اما کافی نمی‌باشد.
رییس اجراییه کشور تأکید کرد که براساس آمار مرکز خبرنگاران افغانستان میزان خشونت‌ها علیه آنان کاهش یافته؛ اما هنوزهم مسایل و پرونده‌های خبرنگاران وجود دارند که پیگیری و رسیده‌گی نشده‌ است.
دکتور عبدالله از مرکز خبرنگاران افغانستان و سایر نهادهای مدافع رسانه‌ها خواست که یک گزارش دقیق را در مورد مشکلات و چالش‌های خبرنگاران تهیه کنند تا حکومت به آن رسیده‌گی کند.
همچنان او اطمینان داد که برای ایجاد صندوق حمایت از خبرنگاران اقدام صورت می‌گیرد.
در ادامه رییس اجراییه کشور تصریح کرد که فرهنگ معافیت به هیچ صورت قابل قبول نیست و حکومت با متخلفان و ناقضان قانون برخورد جدی می‌کند.
دکتور عبدالله عبدالله در بخش دیگر از صحبت‌هایش به اهمیت گزارش‌های تحقیقی پرداخت و گفت که اهمیت این گزارش‌ها وابسته به دقت و صحت اطلاعات است تا از اتهامات جلوگیری شده و اعتبار این کار در میان افکار عمومی و حکومت محفوظ بماند.
رییس اجراییه کشور خطاب به خبرنگاران ابراز کرد که مردم و حکومت وحدت ملی ارزش و اهمیت کار رسانه‌یی را می‌دانند؛ زیرا خبرنگاران علی‌رغم موانع کاری صدای مردم افغانستان را فریاد می‌زنند.
دکتور عبدالله عبدالله در پاسخ به گزارش سالانهٔ مرکز خبرنگاران افغانستان وعده سپرد که مسایل مطرح شده را در جلسات کابینه، شورای امنیت و شورای وزیران به بحث و بررسی می‌گیرد.
او به تمام نهادهای دولتی دستور داد که با خبرنگاران و رسانه‌ها همکاری نزدیک داشته باشند.
رییس اجراییه حکومت وحدت ملی بر اساس پیشنهاد مرکز خبرنگاران افغانستان اطمینان داد که برای تداوی دو تن از خبرنگاران که به مرض ناعلاج گرفتار شدند، همکاری همه‌جانبه کرده و آنها را برای درمان به بیرون از کشور می‌فرستد.
در اخیر دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی برای خبرنگار سال و ده تن از خبرنگاران برتر از سراسر کشور تقدیرنامه اهدا کرد.
این برنامه از سوی مرکز خبرنگاران افغانستان به منظور گرامی‌داشت از روز خبرنگار به ویژه انتخاب خبرنگار سال و ده تن از خبرنگاران برتر برگزار شده بود.
رئیس جمهور غنی با بزرگان و نمایندگان ولایت بغلان دیدار کرد
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر امروز طی دیداری با شماری از بزرگان و نمایندگان ولایت بغلان، یکبار دیگر مراتب تسلیت و همدردی خویش را بخاطر شهادت وکیل علم جان مجاهد به آنان ابراز کرد و برای آن شهید بهشت برین آرزو نمود.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، اسدالله شهباز رئیس شورای ولایتی بغلان، خان زاده مظلوم یار مجاهد، سید کمال وردک و مولوی عبدالولی راجی به نمایندگی از دیگران صحبت کردند و مشکلات محلی شانرا در عرصه های مختلف از جمله مشکل بیجاشدگان، غصب زمین، آغاز نشدن کار عملی بند کیلگی، مشکلات در امور انکشافی و بازسازی، ناامنی و موجودیت فساد در اداره محلی، مطرح کردند.

آنان ضمن تشکری از توجه رئیس جمهور بخاطر حل مشکلات مردم ولایت بغلان، خواهان دستگیری و مجازات قاتلین شهید وکیل علم جان مجاهد گردیدند.

رئیس جمهور غنی پس از استماع خواستها و پیشنهادات آنان، صبر و استقامت مردم ولایت بغلان را مورد ستایش قرار داد و به ریاست عمومی اداره امور در زمینه مساعدت به خانواده های بیجاشده، هدایت داد.

رئیس جمهور گفت که در سال جاری به منظور برگشتاندن زمین های غصب شده، کندک ۴۰۰ نفری را ایجاد کردیم و هزاران جریب زمین غصب شده را اعاده نمودیم. وی با تاکید گفت که در سال آینده در زمینه واپس گیری زمین های غصب اقدامات جدی صورت خواهد گرفت.

رئیس جمهور غنی گفت که مشکلات برق مردم ولایت بغلان به طور اساسی حل خواهد شد و همچنان برای تطبیق اصلاحات در این ولایت، هیاتی به ریاست عبدالستار سعادت مشاور ریاست جمهوری به ولایت بغلان اعزام می شود.

محمد اشرف غنی گفت که مشکلات ولایت بغلان حل مردمی می خواهد، زیرا علت اکثریت مشکلات مردم ولایت بغلان بی عدالتی است که مردم از آن رنج می برند. وی به هیاتی که قرار است به آن ولایت اعزام شود، هدایت داد که برعلاوۀ بررسی های شان، همراه با بزرگان ولایت بغلان یک طرح مردمی را بخاطر حل مشکلات مردم آن ولایت، ترتیب و به ریاست جمهوری تقدیم نماید.

در اخیر بزرگان و نمایندگان ولایت بغلان دستار عزت را بر سر رئیس جمهور گذاشتند و برای وی از درگاه خداوند (ج) موفقیت آرزو نمودند.
صدیق صدیقی به عنوان رئیس مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت تقرر حاصل نمود
صدیق صدیقی که از شش سال بدینسو به عنوان سخنگوی وزارت امور داخله فعالیت می کرد ؛ به عنوان رئیس مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت تعین وطی محفل به کارمندان این ریاست معرفی گردید.
براساس پیشنهاد ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری ومنظوری محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور صدیق صدیقی به حیث رئیس مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت تقرر حاصل نموده است.
محترم صدیقی از مدت هشت سال بدینسو به حیث معاون مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت ورئیس مطبوعات وسخنگوی وزارت امور داخله ایفای وظیفه می نمود وتجارب طولانی در عرصه ارتباطات وکار های رسانه ی در کشور دارد .
در همین حال فیروز بشری نیز به عنوان معاون مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت از جانب مسئولین به کارمندان این ریاست معرفی گردید.
پیش از این صفت الله صافی، رئیس مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت بود که اکنون، به عنوان مستشار سفارت افغانستان در کشور عربی قطر مقرر شده است.

انتشارات

  • خبرنامه
  • ویژه نامه
  • اشتراک کنید
faceBook icon twitter icon flicker icon youtube icon