image image image image image
رئیس جمهور غنی: تروریزم چالش عمدۀ عصر ماست و مبارزه با آن به یک تعهد دراز مدت نیاز دارد
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز در  پنجاه و سومین کنفرانس امنیتی مونیخ سخنرانی نموده، گفت: مبارزه علیه تروریزم به تمرکز به سطح جهانی، قاروی، جهان اسلام، منطقوی و ملی نیاز دارد.     

در این کنفرانس که در شهر مونیخ کشور آلمان برگزار گردید و در آن بر علاوۀ رئیس جمهور غنی، سران بیشتر از ۳۰ کشور جهان و ۸۰ وزیر دفاع و خارجه اشتراک داشتند، رئیس جمهور غنی افزود: افغانستان کشوری است که در خط مقدم نبرد علیه تروریزم قرار دارد و با ۲۰ گروه تروریستی در حال مبارزه می باشد که ایالات متحده امریکا و سازمان ملل متحد آنانرا منحیث گروه های تروریستی شناسایی کرده اند. این مبارزه علیه گروه های تروریستی تنها بخاطر آزادی افغانستان نبوده، بلکه برای امنیت جهانی می باشد.

وی گفت: تروریزم از شبکه های اجتماعی، شبکه های تکنولوژیکی و اقتصاد جرمی بخاطر سیاست جرمی به سطح بین المللی استفاده می کند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد که تروریزم سرحد نمی شناسد و هیچ منطقه ای از خطر آن در امان نخواهد ماند.

محمد اشرف غنی گفت: بخاطر مبارزه علیه تروریزم ما به یک اجماع، رویکرد جامع،  استعمال قوۀ مشروع، شمولیت اقشار مهم جامعه از جمله زنان و جوانان و به حاشیه کشانیدن کشور های حامی تروریزم نیاز داریم.

رئیس جمهور تصریح کرد: حملات تروریستی که در کابل، کندهار، هلمند و دیگر نقاط کشور صورت گرفت و همچنان حمله در ایالت سند پاکستان نمایانگر آنست که تروریزم خوب و بد وجود ندارد.

رئیس جمهور کشور گفت : تروریزم چالش عمده عصر ماست و مبارزه با آن به یک تعهد دراز مدت نیاز دارد. وی افزود: درک و مبارزه با اشکال مختلف تروریزم که در حال ظهور است، شاید دشوار باشد.

رئیس جمهور گفت: تمویل تروریزم از سوی دولت ها از یک طرف و ضعف دولت ها و بخصوص فساد اداری این پدیده را قادر می سازد که فعال باشد و فعالیت های خود را گسترش دهد.

رئیس جمهور غنی خاطرنشان کرد: ما در مبارزه با تروریزم می توانیم به پیروزی برسیم و باید به پیروزی نایل آئیم.

رئیس جمهور در این سخنرانی گفت: برای مبارزۀ موثر و جلوگیری از رشد تروریزم ضروری است تا آنعده کشورهای که تروریزم را وسیله ای برای دستیابی به اهداف سیاست دولتی خود قرار داده اند، تجرید شوند.
رئیس جمهور غنی با شمار دیگری از مقامات عالی رتبۀ اشتراک‌کننده در "کنفرانس امنیتی مونیخ" دیدار کرد
محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان امروز در شهر مونیخ آلمان، با برخی دیگر از مقامات عالی رتبۀ کشورهای اشتراک کننده در "کنفرانس امنیتی مونیخ" به طور جداگانه دیدار و گفتگو کرد.

رئیس‎جمهور محمداشرف غنی در دیدار با سناتوران امریکایی تحت ریاست جان مکن، از همکاری و حمایت سناتوران امریکایی از برنامه های حکومت افغانستان تشکری کرد.


این سناتوران از تعهد قوی حکومت افغانستان در راستای مبارزه با فساد و آوردن اصلاحات و همچنان فعالیت‎های چشم‎گیر در این زمینه قدردانی کردند.


جان مکن اظهار امیدواری کرد که اداره جدید امریکا در بخش‎های مختلف به ویژه در عرصه تخنیکی همچنان افغانستان را همکاری نماید. وی علاوه کرد که اعضای کانگرس امریکا از اقدامات حکومت افغانستان که در زمینۀ جلوگیری از حیف ومیل شدن کمک‎ها و امکانات در بخش نیروهای امنیتی و دفاعی انجام داده است، استقبال می‎نمایند.


همچنان، رئیس‎جمهور کشور با خانم فتو بینسودا څارنوال عمومی محکمۀ جزای بین‎المللی دیدار کرد. څارنوالمحکمۀ جزای بین‎المللی، از قربانی‎های ملکی افغانستان در جریان رویدادهای خشونت باراظهار تأسف کرد.


وی در خصوص جرایم گفت، برخی رویدادهای که از سوی زورمندان صورت میگیرد، محکمۀ قضایی بین‎المللی به دلایل مکلفیت‎های که دارد، قضیۀ افغانستان را مورد توجه قرار می‎دهد و آن‎را از نزدیک دنبال خواهد کرد. او از اصلاحات انجام شده توسط حکومت افغانستان نیز به نیکی یاد کرد.

څارنوال محکمۀ بین‎المللی گفت که محکمۀ جزای بین‎المللی با دولت افغانستان همکار باقی خواهد ماند و مطابق به تسجیلات قانونی عمل خواهد کرد.

رئیس جمهور غنی ضمن تشکری از حمایت محکمۀ جزای بین‎المللی از افغانستان گفت، هزاران شهروند ملکی به اثر رویدادهای خشونت بار از سوی طالبان و گروه های تروریستی به حمایت برخی از کشورها در افغانستان قربانی می‎شوند.


رئیس‎جمهور کشور خاطرنشان کرد که محکمۀ جزای بین‎المللی باید در قبال آنعده از گروه‌ها و کشورهای که در کشتار مردم دست دارند توجه نموده و این قضیه را به‎طور جدی دنبال کند.


رئیس جمهور با اشاره به استقلایت قوۀ قضائیۀ افغانستان گفت، نهادهای عدلی و قضایی به گونۀ بی‎طرفانه قضایای جرمی را پی‎گیری می‎کنند و ما به استقلالیت این نهادها احترام کامل داریم.


رئیس‎جمهور محمداشرف غنی در اقامت گاه‎اش با وزیر خارجۀ قطر دیدار کرد. دو طرف پیرامون موضوعات مختلف به خصوص روی انکشاف همکاری‌های دو کشور، روند صلح و دفتر طالبان در قطر بحث و تبادل نظر کردند.


رئیس‏جمهور غنی گفت، بحث عمده این است که طالبان از جنگ دست بکشند و به پروسۀ صلح بپیوندند، آنها نباید به بهانۀ صلح فرصت‎ها را ضایع کنند، در صورتی‎که تا بهار و تابستان سال آینده در رفتار طالبان تغییر مثبت رونما نگردد و به خشونت‎ها ادامه دهند، باید تحریمات به شمول مسدود شدن دفتر قطر بالای آن‎ها تطبیق گردد.


رئیس‎جمهور غنی گفت، تحقیقات ما در خصوص حادثۀ اخیر ولایت کندهار نشان می‎دهد که طالبان و شورای آن‎ها در این حادثه دست دارند، همانگونه که به افراد ملکی رحم نمی‌کنند به دیپلمات‏های کشورهای دوست نیز رحم ندارند.


رئیس جمهور غنی علاوه کرد که صلح یکی از اولویت‎های مهم  کشور و مردم ما است، اما نباید طالبان حرف شان صلح باشد و در عین حال جنگ نیز را ادامه دهند.


در مقابل، وزیر خارجۀ قطر گفت: اعمال هرنوع خشونت قابل توجیه نمی‎باشد و ما تلاش‎های خود را برای تأمین صلح و ثبات در افغانستان ادامه و آنرا افزایش می‎دهیم.

رئیس‎جمهور کشور در اقامتگاه‎اش در دیدار با وزیر خارجۀ چین، روی همکاری‎های دوجانبه، به خصوص گشایش راه ابریشم، نقش چین در روند مذاکرات صلح و تشویق پاکستان برای عملی نمودن مواد سند چهارجانبه صلح، صحبت و تبادل نظر کردند.

همچنان، دو طرف بر مبارزه جدی با تروریزم و تحکیم بیشتر مناسبات و همکاری‎ها در عرصه‎های مختلف میان افغانستان و چین تأکید کردند.


رئیس جمهورغنی و انگلا مرکل صدراعظم آلمان در دیدار شان در شهر مونیخ، پیرامون موضوعات مختلف به ویژه افزایش خشونت‎ها و خطرات تروریزم در منطقه و اوضاع عمومی بحث‏های مفصل نمودند.


رئیس جمهورغنی اظهار داشت که محدودیت‎های قانونی را در آلمان درک می‌کنیم. وی از صدراعظم آلمان خواست تا کمک‎های تخنیکی و آموزشی را برای دو قول اردوی کشور افزایش دهد.


در مقابل، صدراعظم آلمان، از قربانی و تلاش‏های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم قدردانی کرد. در این دیدار در کنار موضوعات دیگر، پیرامون برنامه‎های آموزشی مسلکی نیز بحث گردید.

رئیس‎جمهور غنی از خانم مرکل خواست که اقدامات "جی آی زید" در بخش مسلکی را در افغانستان افزایش دهد.

همچنان رئیس‏جمهور غنی با اشاره به تجارب خوب آلمان در بخش‎های تخنیکی، خواستار شریک نمودن تجارب آن کشور در عرصۀ ایجاد ظرفیت‏های بیشتر به مطبعۀ صکوک افغانستان گردید.

در این دیدار که وزیر دفاع آلمان نیز حضور داشت، پیرامون تأمین حقوق مهاجرین بحث گردید. وزیر دفاع آلمان گفت که همکاری‎های تخنیکی در بخش‎های مختلف با افغانستان  مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

رئیس‎جمهور غنی گفت، در سال جاری شماری زیادی مهاجرین افغان از پاکستان به کشور شان برگشتند و حکومت افغانستان تلاش می‎ورزد، تا تسهیلات لازم را برای برگشت کننده گان فراهم سازد.

همچنان رئیس‎جمهور غنی و وزیر دفاع بریتانیا در دیدار شان، ضمن بحث پیرامون موضوعات عمدۀ امنیتی و اقتصادی، در مورد پاکستان و حادثات اخیر کشور بحث و تبادل نظر کردند. رئیس‎جمهور غنی در این خصوص گفت، یگانه راه حل این است که پاکستان به فیصله‎های نشست چهارجانبه صلح عمل نماید تا خشونت‎ها کاهش یابد .

در دیدار جداگانه، رئیس جمهور کشور و وزیر دفاع امریکا روی موضوعات مورد علاقه بحث کردند. وزیر دفاع امریکا از این‌که رئیس‎جمهورغنی همواره از قربانی‎های امریکا در افغانستان یاد نموده، تشکری کرد. دو جانب در خصوص مبارزۀ مشترک با تروریزم نیز گفتگو نمودند.

رئیس‎جمهور غنی از همکاری های ایالات متحدۀ امریکا در بخش‎های مختلف با افغانستان به ویژه با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان تشکری کرد. دو طرف در خصوص پلان‌های چهارساله سکتور امنیتی افغانستان به گونۀ مختصر نیز صحبت کردند.

وزیر دفاع امریکا تصریح کرد که اظهارات اخیر جنرال نیکلسون را در مورد افغانستان تحت غور قرار داده و یافته‎های آنرا بررسی خواهد کرد. وی افزود، افغانستان به عنوان اولین کشور که در خط نخست نبرد با تروریزم قرار دارد، توانسته به خوبی ارزش‎های دموکراتیک را حفظ و از آن دفاع نماید.
رئیس جمهور غنی با معاون رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا دیدار کرد
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز در شهر مونیخ آلمان با آقای مایک پنس معاون رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رئیس جمهورکشور و معاون رئیس جمهور ایالت متحدۀ امریکا روی گسترش همکاری ها در عرصه های امنیتی و اقتصادی، مسایل منطقه و موضوعات مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند.

آقای پنس گفت: افغانستان براى ما از اهمیت خاص برخورداراست و ایالات متحدۀ امریکا به حمايت ها و همکاری های خود با مردم و دولت افغانستان ادامه میدهد. وی از قربانى و شهامت نيروهاى امنیتی و دفاعی افغانستان نیز به نیکی یاد کرد.

در مقابل، رئيس جمهور غنی نيز از کمک و همكارى های ایالات متحدۀ امريكا در بخش های مختلف با افغانستان و همچنان از فداكارى نيروهاى امريكايى در افغانستان قدردانى و تشكرى كرد.

هر دو طرف در مورد وضعيت امنيتى، چالشهاى عمده ناشى از تروريزم منطقوی و بين المللى، خطرات فعلى و دراز مدت تروريزم و حاميان منطقوى آنها بشمول حمايت های دولتى از تروريزم صحبت كردند.

همچنان دو جانب در خصوص پلان سکتور امنيتى چهار سالۀ افغانستان و آمادگی ها برای برگزاری انتخابات آینده کشور گفتگو کردند.

معاون رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا در خصوص افزايش نيروهاى آموزشى امريكا برای افغانستان گفت كه ارزيابی های کشورش دراین زمینه جریان دارد.

رئيس جمهورمحمد اشرف غنی خاطرنشان کرد كه جنگ افغانستان جنگ داخلی نيست بلكه این کشور در خط نخست امنیت جهانی و مبارزه با تروریزم قرار دارد.  وی علاوه کرد که افغانستان همۀ ظرفيت هاى لازم برای مبارزه با تروريزم را در منطقه در اختيار دارد و با افزايش خطر تروريزم منطقه يى و بين المللى ميتواند از طريق همكارى ها ميان دو كشور در این عرصه به گونۀ مؤثر عمل نماید.

رئيس جمهور کشور همچنان در مورد افزایش ظرفیت های قوای هوایی افغانستان صحبت کرده گفت که در این زمینه ضرورت به تجهیز و تقویت بیشتر این قوا میباشد.

رئيس جمهوری اسلامی افغانستان از معاون رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا دعوت نمود، تا در فرصت مناسب از افغانستان ديدار كند. در مقابل آقای پنس  نیز ابراز امیدواری نمود تا رئیس جمهور غنی را در ایالات متحده امریکا ملاقات نماید.
رئیس جمهور غنی با شماری از سران کشورهای اشتراک کننده در"کنفرانس امنیتی مونیخ" دیدار کرد
محمداشرف غنی رئیس‎جمهوری اسلامی افغانستان در سفر به آلمان و در حاشیۀ "کنفرانس امنیتی مونیخ" روز گذشته با برخی سران و مقامات عالی رتبۀ کشورهای اشتراک کننده در این کنفرانس به گونۀ جداگانه دیدار و گفتگو کرد.

رئیس‎جمهورغنی و انگلا مرکل صدراعظم آلمان در دیدار شان روی همکاری‎های دو کشور در بخش‎های مختلف، گسترش روابط میان افغانستان و آلمان و مسایل عمدۀ منطقوی بحث و تبادل نظر کردند. در این دیدار رئیس‌‎جمهور غنی از همکاری‎های آلمان در بخش‎های مختلف با افغانستان تشکری کرد و دو طرف بر تداوم همکاری‌ها تأکید کردند.

رئیس‎جمهور غنی در دیداری با الهام حیدرعلی‌اف رئیس‎جمهوریآذربایجان، روی موضوعات مختلف به خصوص همکاری‌های امنیتی و اقتصادی، سرمایه‌گذاری در بخش‌های سمنت، نساجی و اعمار بندها صحبت کردند.

در این دیدار روسای جمهور دوکشور موافقت کردند که افغانستان شامل تعرفات گمرکی گردد، تا در بخش ترانزیت و صادرات کالاها با قیمت مشابه با کشورهای دیگر مانند آذربایجان، کروشیا و ترکیه از آن استفاده نماید.

هردو جانب روی همکاری‎های مشترک افغانستان و آذربایجان در عرصه‎های مختلف صحبت کردند و بر تحکیم روابط میان دوکشور تأکید ورزیدند.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و جورجی کویریکشویلی صدراعظم گرجستان در دیدار شان در شهر مونیخ، روی موضوعات مختلف به ویژه تجارت و ترانزیت بحث و تبادل نظر کردند و برگسترش همکاری‎ها میان دوکشور تأکید نمودند.

در این دیدار، رئیس‎جمهورغنی گفت که افغانستان و گرجستان جزء راه لاجورد می‎باشند و باید در استفاده از این مسیر سرعت بخشیده شود. وی افزود که راه آهن افغانستان از غرب این کشور بسوی ترکمنستان به زودی به بهره برداری خواهد رسید که زمینۀ استفادۀ بهتر از راه لاجورد را فراهم خواهد ساخت.

در این سفر، رئیس‏ جمهور محمداشرف غنی با خانم کولیندا گرابار کیتارووک رئیس‌جمهور کروشیا نیز دیدار کرد. سران دوکشور روی تداوم همکاری‎ها در بخش‎های گوناگون به خصوص انکشاف سکتور خصوصی صحبت و گفتگو کردند.

رئیس جمهور کروشیا از ادامه کمک و همکاری‎های کشورش به ویژه از طریق نیروهای مأموریت حمایت قاطع با افغانستان اطمینان داده و درعرصه آموزش کودکان بی‎سرپرست نیز وعدۀ همکاری سپرد.

وی از رئیس جمهورغنی دعوت کرد که در فرصت مناسب به کروشیا سفر نماید. در مقابل رئیس‎جمهور کشور ضمن تشکری از دعوت رئیس‎جمهور کروشیا گفت، در یک فرصت مناسب از آن کشور دیدن خواهد کرد.

رئیس‎جمهور محمداشرف غنی با جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا دیدار کرد. دوطرف پیرامون مسایل مختلف به خصوص، تجهیز و تمویل نیروهای امنیتی ودفاعی افغانستان و همچنان مبارزه با تروریزم و مسایل منطقوی بحث و تبادل نظر کردند.

همچنان رئیس‎جمهوری اسلامی افغانستان در اقامتگاه‎اش با مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا دیدار کرد و دو جانب در خصوص همکاری‌های دو کشور و همچنان موضوعات مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند.

محمداشرف غنی رئیس‎جمهور کشور با ارنا سولبرگ صدراعظم کشور شاهی ناروی دیدار کرد و هردو جانب روی امنیت، صلح و ثبات و مسایل مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند. آقای سولبرگ ضمن ستایش از کارکردهای حکومت افغانستان گفت، از این‎که افغانستان در یک مسیر خوب در حرکت است، خرسندم.

رئیس‎جمهور کشور از همکاری‎های انکشافی ناروی با افغانستان تشکری کرده گفت، آن کشور در بخش مهار آب‌ها، ایجاد بندها، تولید برق و آموزش‌های مسلکی دارای تجارب ارزنده می‎باشد. وی از صدراعظم ناروی خواست که در این زمینه‎ها تجارب آن کشور را با افغانستان شریک سازد.

صدراعظم کشور شاهی ناروی، از کمک و همکاری‎های کشورش با افغانستان در عرصه‌های مختلف به خصوص در زمینۀ اقتصادی اطمینان داده، گفت که آماده هستیم در بخش توانمندسازی اقتصادی زنان همکاری نمائیم.

رئیس‎جمهور غنی با اشاره به روند مذاکرات صلح گفت، حکومت افغانستان دروازه‌های گفتگوهای صلح را باز گذاشته که با استفاده از آن، حزب اسلامی از طریق انجام مذاکرات بین‎الافغانی به این روند پیوست، اما طالبان تا هنوز از این فرصت استفاده ننموده اند.

رئیس‎جمهور کشور با تأکید گفت که حکومت افغانستان با گروه‎های تروریستی که دست به کشتار مردم می‎زنند، مذاکره نمی‎کند. وی علاوه کرد، باوجود این‎که افغانستان طرفدار تأمین صلح و ثبات می‎باشد، اما عواملی هنوز هستند که صلح را در منطقه به نفع خود نمی‌بینند.

صدراعظم کشور شاهی ناروی بر مبارزه با تروریزم تأکید کرده اظهار نمود که گروه‌های تروریستی به خصوص داعش در افغانستان مصروف فعالیت‌های مخربانه است که هر روز به ناامنی دراین کشور می‎افزاید.

در این دیدار که وزیر دفاع آن کشور نیز حضور داشت، از روحیۀ قوی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به ویژه قوای خاص به نیکی یاد کرده گفت، در اکثر موارد نیروهای ناروی در افغانستان از این نیروها می‎آموزند. دو جانب بر گسترش همکاری‌ها نیز تأکید ورزیدند.

رئیس‎جمهوری اسلامی افغانستان با عادل الجبیر وزیر امور خارجۀ عربستان سعودی در اقامتگاه‎اش دیدار و گفتگو کرد. هردو جانب در خصوص مسایل مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند و بر همکاری‎های بیشتر در عرصه‎های مختلف میان افغانستان و عربستان سعودی تأکید کردند.

رئیس‎جمهور محمداشرف غنی در اقامتگاه اش با میدلین البرایت وزیر خارجۀ اسبق ایالات متحدۀ امریکا و رئیس "البرایت گروپ" دیدار و گفتگو کرد. دوطرف درمورد جذب سرمایه‎گذاری‎ها به ویژه روی استخراج و تولید معادن افغانستان و نیز جستجو راه‎های همکاری و انکشافی که بتواند اشتغال دوامدار و سرمایه‎گذاری موثر را ایجاد نماید، صحبت کردند.

رئیس جمهورغنی در دیدار با بیل گیتس رئیس کمپنی مایکروسافت در خصوص کمک برای امحای پولیو و نیز پیرامون استفاده از تکنالوژی مدرن برای انتخابات افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.
جلسۀ شورای امنیت ملی به‌ریاست رئیس‎جمهورغنی دایر گردید
جلسۀ شورای امنیت ملی، تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس‎جمهوری اسلامی افغانستان، شام دیروز در ارگ  دایر گردید.

جلسه، ضمن ابراز سپاس و امتنان از جان‌فشانی‌ها و قهرمانی‌های دلیرانۀ نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در برابر دشمنان آرامش و امنیت مردم، با بررسی وضعیت هفته‌وار امنیتی ولایات هلمند، کندز، بغلان، ننگرهار، ارزگان و سایر ولایات هدایات لازم را جهت نابودسازی دشمنان صادر نمود.

جلسه شورای امنیت ملی پس از بررسی وضعیت هفته‌وار امنیتی کشور، طرزالعمل ثبت و راجستر وسایط(به‌شمول وسایط فاقد اسناد) و بیومتریک متصرفین را مورد بحث قرارداده و در پرنسیپ تایید کرد. این سند که از طرف دفتر شورای امنیت ملی، در هماهنگی مشترک با ادارات ذیربط تنظیم و تهیه گردیده است، بالای تمام وسایط قابل تطبیق بوده و ادارات امنیتی را صلاحیت می‌دهد تا بدون قید و شرط، متصرفین را مکلف به‌راجستر وسایط‌شان و بیومتریک مالکین آن نمایند.

در این جلسه، ثبت و راجستر وسایط به منظور جلوگیری از سوء استفاده در رویدادهای انتحاری، مهم دانسته شد و خاطرنشان گردید که این موضوع کمک می‎کند تا در مسایل جرمی، هویت وسایط و راکبین آن شناسایی گردد. وزارت‎های  امور داخله و مخابرات و هم‎چنان مشاور رئیس جمهور در امور تخنیکی و دفتر شورای امنیت از جانب جلسه موظف شدند تا طی دو هفته پلان تطبیقی و اجرایی را در این زمینه ترتیب نمایند.

در پایان جلسه، روی مقررۀ استرداد مظنونین و متهمین و هم‎چنان انتقال محکومین به حبس بحث و تبادل نظر همه جانبه صورت گرفت. این مقرره به‌منظور تحکیم مناسبات جاری و تداوم هرچه بهتر آن و همکاری مشترک و همیشگی در زمینه استرداد مظنونین، متهمین و محکومین، آسان‌سازی زمینه استرداد و انتقال محبوسین کشورهای دیگر و مطالبه بالمثل با شهروندان کشور ترتیب شده است.

جلسه تصریح کرد که شماری از شهروندان کشور در برخی کشورها نظر به دلایل گوناگون زندانی می‌باشند که طرزالعمل متذکره بخاطر تسهیل در انتقال آن‎ها آماده شده، تا براساس آن حقوق بشری مظنونین، متهمین و نیز محکومین به حبس، از هردو جانب حفظ و تأمین گردد.

جلسه باتوجه به‌بحث‌های کابینه و کمیتۀ عدلی و قضایی و نیز پس از ارایه نظریات سودمند، مقرره یادشده را تصویب کرد و به ‌وزارت عدلیه هدایت داد تا مقررۀ مذکور را طی مراحل و در جریدۀ رسمی نشر نماید.

انتشارات

  • خبرنامه
  • ویژه نامه
  • اشتراک کنید
faceBook icon twitter icon flicker icon youtube icon